Teraz jest 23 07 2014, środa, 13:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
Post Tytuł:
Wszystko wie
Wszystko wie

Napisane: 
11 12 2007, wtorek, 19:08
Hallo wszystkim,
tak fajnie przez wszystkich opisanyc nasz Park ( szczegölnie ciebie Blücher ), ciesze sie, ze dyskusja sie rozwinela.
Mam tylko jedno pytanie: co mozna zrobic zeby jego los sie polepszyl ?? Zeby przezyl jescze nastepne 100 lat ?
Macie z zycia Bytomskiego albo gazet artykuly ktöre dotycza -- utrzymania i dalszego zagospodarowania tego parku ??
" :wink: anemariee"

Post Tytuł:
Złota odznaka
Złota odznaka

Napisane: 
11 12 2007, wtorek, 21:29
Hallo Ludzie ze Miechowic co bysicie nato pedzieli jak by te szkoly co som we Miechowica niekiedy poszli i do parku i trocha pozontku zrobirli my to tesz robieli i nawed drzewa sadzieli pszy ulicy co szla na Walbo.

Post Tytuł:
Złota odznaka
Złota odznaka

Napisane: 
11 12 2007, wtorek, 22:31
Hallo HHW
ja kiedys byly czyny spoleczne i musieli my iles tam godzin w roku odrobic.
Sprzatali my grabili sciezki plewili i sadzili drzewka ale to juz nie te czasy napewno jakby mlodziez do tego namowili napewno mieli by trocha ruchu i uciechy przy tym.Ciezko sie wypowiedziec na ten temat,czy zachecic do czynow spolecznych zeby znowu kogos nie urazic.
Eva

Post Tytuł: park
Brązowa odznaka
Brązowa odznaka

Napisane: 
12 12 2007, środa, 01:30
Hej - EVA
Dziękuję za adres. Przeczytałem. Zapisałem.
Hej - Blucher
Dziękuję za opis powstania parku. Zapisałem.
Do Wszystkich
Jeszcze dyskusja się nie zaczęła na dobre, a już zaczynamy ataki na siebie nawzajem typu " kto ma rację". Od pocztku byłem zdania, że muszla koncertowa to było okropieństwo, i że nic tam nie powinno być budowane. Teraz w postach powtarza się informacja o wybudowanej tam szkole. Nic o niej nie wiem. Może ktoś powiedzieć gdzie ta szkoła. Ma ktoś zdjęcie?
Proponuję szukać zła obecnej sytuacji!
Dla ciekawości wszedłem na stronę internetową Urzędu Miejskiego Bytomia. Na pierwszej stonie, jest skrótowy opis zalet Bytomia. Wklejam kawałeczek tego tekstu:

Cytuj:
Na turystów czeka w Bytomiu wiele atrakcji. Ciekawe możliwości aktywnego wypoczynku zapewnia działający na terenie byłego wyrobiska dolomitowego, pierwszy na Śląsku, całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy DOLOMITY - SPORTOWA DOLINA. Na obszarze DSD znajdują się m.in. trasy narciarskie z wyciągami, wypożyczalnia sprzętu sportowego, szkoła narciarska i snowboardowa, tory dla quadów, pensjonat, zaplecze gastronomiczno-handlowo-usługowe, a także ok. 20 km ścieżek rowerowych.
Niewiele osób wie, że aż ok. 20% powierzchni Bytomia zajmują lasy. Znajdują się tu bogate w zieleń tereny o unikalnych walorach przyrodniczych, tj. zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Żabie Doły", rezerwat leśny "Segiet", stanowisko dokumentacyjne przyrody wyrobiska dolomitu "Blachówka" oraz miejskie parki spacerowo-wypoczynkowe.
Niewątpliwą atrakcję turystyczną regionu stanowi przejażdżka kolejką wąskotorową, która jest najstarszą czynną tego typu kolejką na świecie

Wszystko dobrze. Nie ma jednak ani słowa o parku i lesie w Miechowicach. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Żabie Doły są cenniejsze.
Owszem, Żabie Doły to dobry przykład przywracania terenów pokopalnianych przyrodzie. Można się chwalić.
Miechowicki park i las to przykład systematycznej dewastacji przyrody. Może świadome działanie aby w przyszłości było co rekultywować i mieć osiągnięcia? Przepraszam za sarkazm.
A może zaczniemy wszyscy od przypomienia U M , że one istnieją, są warte oglądnięcia i umieszczenia w informatorze. Przede wszystkim warte objęcia opieką , pod ścisłym nadzorem fachowców, aby pod pretekstem porządków nie narobić szkody.
PROPONUJĘ.
Każdy COŚ wyśle w tej sprawie do UM .
Może to być kartka z widoczkiem jak gdzie indziej dbają o takie drzewostany,może być list no i oczywiście e- m. PODDAJĘ POD DYSKUSJĘ. Myślę, że teraz nie warto zaczynać, dopiero po Nowym Roku. Chodzi oto aby UM otrzymał dużo takiej korespondencji.
Kto ma inną propozycę?
Pozdrawia- halny
Ps. Ile miejsca poświęcono Dolomitom! Prawda ładne! Warto pojechać. Tego nie wiem czy one są prywatne czy jakieś inne. A opis Bytomia to jaki ... wystarczający?

Post Tytuł:
Złota odznaka
Złota odznaka

Napisane: 
12 12 2007, środa, 09:45
Hallo halny
Szkola stoi na rogu ul. Dzierzonia i Matki Ewy naprzeciw zamku.
Halny czy kiedys wladze miasta czy ktokolwiek dbal o Miechowice?
W Miechowicach tylko sie wyburzalo nikt nie remontowal czy odnawial.
Mam uczucie ze komus zalezy zeby stare Miechowice zostalo zmyte z powierzchni ziemi,wyglada jakby bylo drzazga w oku albo wypadlo sroce z pod ogona.
Wiesz serce zal sciska jak czlowiek przyjezdzajac do Miechowic widzi co roku coraz to wiecej miejsc porosnietych trawa drzewami w miejscach wyburzonych domow.
Halny nie wiem czy ktos moze pomoc w odnowie i zadbaniu miechowickiego parku,a moze wyslac petycje do prezydenta m. Bytomia (tak jak bylo w sprawie lwa spiacego) nie wiem czy to cos da?..... ale sprobowac warto.Moze zwrocic sie do radnych dzielnicy zeby ruszyli glowami co z tym zrobic.
Jezeli park jest pomnikiem przyrody to powinien na taki wygladac i w niego zaiwestowac,zeby na takie miano zaslugiwal,a nie tylko na papierze i na stronach internetowych.Napewno niejeden czlowiek ktory interesuje sie takimi pomnikami przyrody przyjezdzajac do Miechowic chcac to "cudo" zobaczyc jest zawiedziony wchodzac do parku.
Mam nadzieje ze inni przylacza sie do dyskusji na ten temat.
Pozdrawiam Eva

Post Tytuł:
Złota odznaka
Złota odznaka

Napisane: 
12 12 2007, środa, 12:02
Eva mosz racja to tak wyglodo ze stare Miechowice sie naj lepje znioslo te stare chaupy zwalajom zamias je po zabytek postawici .A co do parku to jak by to ktosi zorganizowol to by napewno te mode ludzie cosi zrobieli.

Post Tytuł:
Administrator

Napisane: 
12 12 2007, środa, 16:03
Eva napisał(a): 
Hallo halny
Szkola stoi na rogu ul. Dzierzonia i Matki Ewy naprzeciw zamku.

A tu masz adres do mapki gdzie Szkoła Podstawowa nr 33 jest zaznaczona. Jak sobie klikniesz na znaczek na mapie to się dowiesz więcej http://miechowice.info/Miechowice/Md.html.
Eva napisał(a): 
.. Mam uczucie ze komus zalezy zeby stare Miechowice zostalo zmyte z powierzchni ziemi,wyglada jakby bylo drzazga w oku albo wypadlo sroce z pod ogona...

Jako mieszkaniec tu na miejscu, muszę stwierdzić, że problem dotyczy wszystkich dzielnic Bytomia, a nie tylko Miechowic. Ten temat to temat rzeka i zapewniam, nie jest taki prosty. Ogólnie rzecz ujmując, w moim przekonaniu, winę za obecny stan rzeczy ponosi poprzednia ekipa rządząca Bytomiem (zbyt krótki czas, aby rozliczać obecną), bieda w Bytomiu (efekt likwidacji największych zakładów pracy)- a co dotyczy stanu budynków, działalność kopalń w trakcie ich aktywności oraz jeszcze długo po. Pamiętajmy, że ruchy terenu ciągle trwają. Kiedys za szkody górnicze odpowiadały i płaciły na remonty kopalnie. Teraz nie ma kto.
Eva napisał(a): 
.. Moze zwrocic sie do radnych dzielnicy zeby ruszyli glowami co z tym zrobic...

Dzielnica Miechowice (tak potocznie nazywana) nie ma jeszcze swoich radnych. Dążymy do tego, aby powołać Radę Dzielnicy Miechowice, a tym samym, aby została powołana faktyczna dzielnica Miechowice. Jedyni reprezentanci, do których można obecnie się zwrócić, to radni Bytomia, którzy zostali wybrani z list w okręgu miechowickim. Pamiętać jednak należy, że to radni Bytomia, tak więc ich spojrzenie obejmuje cały Bytom a nie konkretną dzielnicę. Choć pewne sprawy dla Miechowic zostały przez nich osiągnięte- dotacja miasta na remont kościoła pw. Bożego Ciała- to ten, który ktos ostatnio uwiecznił na fotografii i chwalił, że został pieknie odnowiony... prace jeszcze trwają. Powstać ma kompleks ogólnodostępnych boisk przy Szkole Podstawowej nr 54, itp.

Są osoby w Miechowicach, które pragną zrobić coś dla tej dzielnicy. Jeden człowiek, poprzez swój upór i samozaparcie doprowadził do dostosowania starej wymiennikowni na osiedlu, do wspaniałej sali tenisa stołowego, gdzie mieści się obecnie klub KS Silesia Miechowice. Inny prowadzi przyszkolną chłopięcą drużynę maluchów w piłce nożnej, która poszczycić się może sporymi sukcesami. Są ludzie, którzy chcą cos zrobić społecznie dla dobra dzieci, dla dobra dzielnicy. Brakuje tylko prawnie zalegalizowanego zarządu, który z większą siłą będzie się domagał wykonania spraw najpilniejszych. Rada Dzielnicy Miechowice to większa siła przebicia i większe możliwości dla wszystkich. Ja osobiście widzę tutaj ogromną szansę dla Miechowic. A jeśli nic się tutaj nie zmieni, nadal będziemy narzekać że nikt nic nie robi. Bo niby kto miałby to robić, jak nie sami mieszkańcy, czyli sami zainteresowani?
Pozdrawiam a-witam2

Zobacz profil WWW  
Post Tytuł:
Złota odznaka
Złota odznaka

Napisane: 
12 12 2007, środa, 19:31
Hallo halny
to sa zdjecia szkoly podstawowej nr.33 w parku
Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
zdjecia te nie sa mojego autorstwa.Pochodza ze strony Szkola Podstawowa 33
Eva

Post Tytuł:
Złota odznaka
Złota odznaka

Napisane: 
13 12 2007, czwartek, 00:22
Hallo wszystkim

Po przegladaniu moich zdjec z parku znalozl zech bardzo ciekawe zdjecie .
Co za Pieron mie przed dwoma laty pokusiol je zrobic tego niewiem, ale dzisiej mu za to dziekuja. Jeszcze jedno, dosc puzno to wciepuja bo juz poltora godziny mysla kaj te zdjecie wsadzic, na ty stronie abona strona wicow. Potem zuciol zech moneta i wypadlo na ta strona. No to teraz je wom wciepna te ultra zdjecie.

Kliknij aby powiększyć

Teraz juz kazdy wie , co kto moze robic w parku a co nie moze robic. Bo jak nie to przydzie Mikoloj abo jeden z rozga
i wciepnie tymu co sie nie podporzydkuje pora hibow na zic. Pardon.
A, jo sie tak chciol pograc w karty w naszym parku, a tu widza ze tego nie wolno.
Na nastepnym razie ale jak byda w Miechowicach to sie wypozyca jedna kamela z cyrku i porajtuja z nia w parku, tego nie jest mi zabronione i slusznie.
Nawet by mie pokusiolo jeden kwiotek zerwac zeby wiedziec jako to kara bych dostol ale nie wiem skad mom ten kwiotek zerwac ? Moze mi ktos pomoze.

Pozdrowiom Blücher

Post Tytuł:
Złota odznaka
Złota odznaka

Napisane: 
13 12 2007, czwartek, 07:45
Hallo Blücher
Patrz ze nikt nie przestrzegal punktu nr.9

Kliknij aby powiększyć
a ty masz obawy co do gry w karty.Nawet jakby my sie spotkali w parku i chcieli sobie pograc to nie ma na czym usiasc,lawek brak a na trawniku nie wolno siadac :(
Potdrawiam Eva

Post Tytuł: Re: park
Wszystko wie
Wszystko wie

Napisane: 
13 12 2007, czwartek, 08:47
halny napisał(a): 
Wszystko dobrze. Nie ma jednak ani słowa o parku i lesie w Miechowicach.
Jest: "20% powierzchni Bytomia zajmują lasy" i "miejskie parki spacerowo-wypoczynkowe". Bo przypomnę, że las jest bytomski, tyle, że jego część leży w Miechowicach. A Dolomitami tak się chwalą, bo chyba sami się dziwią, że coś takiego mogło powstać w Bytomiu i jeszcze się utrzymuje. Natomiast Żabie Doły są rezerwatem przyrody, więc podważanie ich wartości przyrodniczej nie ma sensu.

Post Tytuł: park
Brązowa odznaka
Brązowa odznaka

Napisane: 
13 12 2007, czwartek, 12:57
Hej!
majeranek
Zgodnie z tym co piszesz wszystko jest na swoim miejscu. Jest O. K. Nie trzeba zmieniać tego o czym pisałem. Mieszkasz w Miechowicach więc wiesz lepiej.
Administrator też pisze, że nie jest źle.
Więc ja jako zamiejscowy, uznaję , że Miechowiczanom jest z tym dobrze.
Pozdrawiam - halny

Post Tytuł:
Złota odznaka
Złota odznaka

Napisane: 
13 12 2007, czwartek, 13:42
Hallo Wszystkim

Czytam tu dobrze abo czegos tu zaczynom nie rozumiec?
Skoro jest wszystko OK dla dzisiejszej generacji w parku to po co ta dyskusja i zawracanie glowy na tej stronie.
Przygotowalem cala strone z drzewami , ktore kiedys znajdowaly sie w parku a ktorych juz dzis prawie nie ma, a o ktorych warto by wiedziec.
Ale skoro sie wszystkim miejscowym podobo to dom sobie spokoj.

Pozdrowiom Blücher

Post Tytuł:
Prezes
Prezes

Napisane: 
13 12 2007, czwartek, 22:57
Hi Blücher,wiem ze tu harujesz,nie poddawaj sie,wciep te fotki "do nos"
Pozdrawiam. 8)

Ostatnio edytowano 15 12 2007, sobota, 10:09 przez krombacher, łącznie edytowano 1 raz

Post Tytuł:
Administrator

Napisane: 
13 12 2007, czwartek, 23:37
Ta prawie całodniowa cisza jest dość wymowna. Ja , szczerze mówiąc, nie wiem o co chodzi Halnemu w wypowiedzi powyżej.

A już zupełnie nie rozumiem, nie wiem do czego odnosi się wypowiedź Bluchera i co ma piernik do wiatraka w wypowiedzi:
Cytuj:
.. Ale skoro sie wszystkim miejscowym podobo to dom sobie spokoj...
Jakie ma znaczenie to, czy miejscowym podoba sie obecny stan parku (choć nie wiem skąd takie przypuszczenie) czy im się nie podoba do historii? Nawet jesli komus park sie podoba, to czy oznacza to automatycznie, że nie jest zainteresowany jego historią? O co właściwie chodzi, bo temat parku zaczynał się rozrastać i nosiłem się z zamiarem przeniesienia wszystkich postów do tematu o parku. Widze jednak, że niektóre osoby nie wiedza po prostu co to znaczy DYSKUSJA i mylą wymianę poglądów z jakimiś osobistymi urazami?

Proponuję się zastanowić tym, którzy biadolą, że mało ludzi tu przychodzi. Gdybym wszedł na obce forum i takie coś przeczytał, byłoby to moje pierwsze i ostatnie wejście...

Zobacz profil WWW  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]