Teraz jest 25 07 2014, piątek, 12:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 93  Następna strona
Autor Wiadomość
Post Tytuł: Re: hałdy
Prezes
Prezes

Napisane: 
03 12 2007, poniedziałek, 09:53
Witam wszystkich.

Halny, super zdjęcie, tutaj widać jak kiedyś wyglądało na Śląsku - te kominy, dym.... Ten wysoki komin to na pewno Karbidka, a obok instalacje Huty Bobrek. Moim zdaniem, szyb Antoni o którym wspomniał Blücher znajdował się na prawo, już poza zdjęciem.

Pozdrawiam
Mariusz

Post Tytuł: hałdy
Brązowa odznaka
Brązowa odznaka

Napisane: 
03 12 2007, poniedziałek, 10:50
Kłaniam się !
Na ostatnim zdjęciu, jedno co jest pewne, to to że w tle widać typowe dla wielkich pieców "portki" - huty "Bobrek". Nie mogę sobie uzmysłowić tego szerokiego komina. W którym miejscu z hałd było widać tą hutę? Na zdjęciu nic nie zmieniałem bo wyostrzenie czy zmiana kontrastu nie polepsza możliwości rozeznania szczególów a moim zdaniem znacznie zmienia nastrój zdjęcia. Te zamazane budynki - można będzie ustalić jak się odezwie ktoś kto ma podobne zdjęcie, albo lepiej zna te tereny. Ja niestety nic więcej nie wiem.
Pozdrawia - halny.

Post Tytuł: hałdy - spacer 1
Brązowa odznaka
Brązowa odznaka

Napisane: 
04 12 2007, wtorek, 00:12
Hej!
Z wpisów na Forum, widzę, że czytają je osoby, które kiedyś po tych hałdach chodziły. Wybrałem się na spacer po hałdach. Nie wszyscy mogą to zrobić. Dla tych, których interesuje jak wyglądają teraz przesyłam parę zdjęć:
Początek spaceru - widok na rozwidlenie na Warszawskiej, jadąc od Biskupic:

Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć
tam, w prawo jest ścieżka w kierunku hałd
Kliknij aby powiększyć
dotarłem do hałdy, tak wygląda
Kliknij aby powiększyć

To tyle na dziś. Jeżeli komuś się podobało spacerowanie, to dodam drzew jest tam tyle, że latem nic nie byłoby widać . Ścieżka jest wydeptana, więc często używana.
Pozdrawia - halny.

Post Tytuł: hałdy - spacer 2
Brązowa odznaka
Brązowa odznaka

Napisane: 
04 12 2007, wtorek, 12:38
HEJ !
Doszedłem do hałdy, mimo nie najlepszej pogody - ziemia rozmoczona, wdrapałem się na górę. Liczyłem na to, że coś więcej zobaczę. Widać tylko drzewa. W jednym miejscu przeświecało coś znajomego - słup linii wysokiego napięcia:
Kliknij aby powiększyć
Patrząc w dół, widać ścieżkę, którą pójdę dalej
Kliknij aby powiększyć
dochodzi się do skrzyżowania ścieżek, w lewo do Karbiu, w prawo - nie wiem dokąd, a wygląda tak
Kliknij aby powiększyć
Wybrałem ścieżkę na wprost, na następną hałdę
Kliknij aby powiększyć

Po wejściu, skręciłem w lewo i dotarłem do budowy
Kliknij aby powiększyć

Dalej już przejścia nie było.

Kliknij aby powiększyć

Treba było wracać.
Pozdrawia - halny.
P.s. Ta ścieżka , o której pisałem, że jest w prawo i w lewo jest taka prosta , wygląda tak jakby kiedyś były tam tory kolejowe. Bo tylko torowiska są takie proste.

Post Tytuł: Re: hałdy - spacer 2
Prezes
Prezes

Napisane: 
04 12 2007, wtorek, 17:59
halny napisał(a): 
P.s. Ta ścieżka , o której pisałem, że jest w prawo i w lewo jest taka prosta , wygląda tak jakby kiedyś były tam tory kolejowe. Bo tylko torowiska są takie proste.

Witaj Halny.
Tak, tutaj leżały tory Górnośląskich Kolei Wąskotorowych - linia Karb-Gliwice (przez Biskupice).

Pozdrawiam
Mariusz

Post Tytuł: hałdy - spacer 3
Brązowa odznaka
Brązowa odznaka

Napisane: 
05 12 2007, środa, 08:54
Hej !
Jeszcze jedno spojrzenie na tworzący się nowy krajobraz,
Kliknij aby powiększyć
zejście na skrzyżowanie ścieżek i idę w kierunku Karbiu. Po prawej ręce jest hałda, na której przed chwilą byłem:

Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Po lewej stronie pojawiają się następne budynki
Kliknij aby powiększyć

jeszcze trochę dalej i zaczyna się Karb po prawej stronie ścieżki

Kliknij aby powiększyć

Nie jest to zbyt piękna architektura.

Pozdrawia - halny

Post Tytuł: hałdy - spacer 4
Brązowa odznaka
Brązowa odznaka

Napisane: 
06 12 2007, czwartek, 00:17
Hej!
Jeszcze jedno spojrzenie , przez krzaki, na KARB i powrót koło hałd i ogródków:
Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć

Przed wyjściem, po lewej stronie jest bardzo dużo wysuszonych drzew, dosłownie wymarły las. Widocznie gleba w tym rejonie jest wyjątkowo niekorzystna. Wyszedłem na szosę obok Warszawskiej -
Kliknij aby powiększyć
Przez cały czas, ani jednego znajomego widoku, oczywiście oprócz budynków na Warszawskiej.
Pozdrawia - halny
Ps.To zdjęcie - droga wychodząca z lasu nie chciało się uruchomić we właściwym miejscu.

Kliknij aby powiększyć

a przesłana w uprzednim e-m "panorama " nie została właściwie przetworzona w trakcie przesyłania.

Post Tytuł: hałdy - spacer 5
Brązowa odznaka
Brązowa odznaka

Napisane: 
06 12 2007, czwartek, 10:30
Hej!
Szosą wracam do punktu wyjścia:
Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć

widać wieże obu kościołów
Kliknij aby powiększyć

w tle widać kominy Elektrowni Miechowice
Kliknij aby powiększyć
po lewej - rozpocząłem spacer

Kliknij aby powiększyć

Kierunek - Biskupice - na horyzoncie szkielet kominu elektrowni. Za kilka lat ten teren zostanie całkowicie zmieniony. Warto by było jeszcze udokumentować teren między "Warszawską" a KARBIEM po drugiej stronie jezdni.
Pozdrawia - halny
Kliknij aby powiększyć

Post Tytuł:
Złota odznaka
Złota odznaka

Napisane: 
06 12 2007, czwartek, 10:37
Dzienkuje Halny za obroski ze moego konica chociasz sie juz powoli traciol kaj co jest bo to jest wszystko zarosiniete

Post Tytuł:
Złota odznaka
Złota odznaka

Napisane: 
06 12 2007, czwartek, 11:53
Hallo halny
zdjecia sa super wszystko rozpoznalam.Mam problemy z jakiego miejsca robiles zdjecie na ktorym widac obie wieze kosciolow????
Zdjecie to jest bomba widac stare i nowe Miechowice masz u mnie a-piwo01
Pozdrawiam i zycze dalszego fotografowania
Eva

Post Tytuł:
Złota odznaka
Złota odznaka

Napisane: 
06 12 2007, czwartek, 13:51
Hallo Halny

Dzieki za zdjecia z naszej Ecki (razem z HHW). Wlasnie tam na skrzyzowaniu downej E 22 z byla Autostrada zaczynola sie nasza dziecieca kraina.
Tam zaczynaly sie Erzhalden i dali Galmany. Pierwsze zdjecia pokazuja dzisiejsze skrzyzowanie tych drog. Na pierwszym dzisiejszym zdjeciu widac downy przstanek tramwajowy Grützberg.
Po lewej pierwszy dom na glowny ulicy, downy sklep Banasch. Przez drzewa widac dzisiejszy hotelik Stas-kiedys puste miejsce.
Dla Eve- te zdjecie z dwoma wiezami kosciolow jest zrobione trocha dalej od skrzyzowania na downej autostradzie. Widac tu po prawej ostatnie domy na ul. Dabrowskiegi Nr. 5 i 7.
To ze widac tez wieza nowego kosciola jest powodem upadniecia terenu. Kiedys tej wiezy nie bolo widac.
Dwa ostatnie zdjecia to downo autostrada. Ostatnie zdjecie to wlasciwie te same miejsce skad bolo robione twoje zdjecie z strony 64 z Elektrownia.
Podany przez ciebie Halny komin Elektrowni jest jednak ostatnia czescia tzw. wymiennika ciepla (Wärmetauscher).
Taki wlasnie wymiennik jest tez na twoim zdjeciu z poprzedniej strony ( szeroki komin) i ktory cie zastanowio.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Pierwsze zdjecie to wlasnie budowa tych wymiennikow ciepla na naszej elektrowni w roku 1943 lub 1944. Drugie zdjecie ulica Dabrowskiego oraz te dwa ostatnie domy Nr. 5 i7
co widac na zdjeciu z dwoma wiezami kosciola. Przed nimi wlasnie stacja samochodowo tez z poprzednich zdjec.
Jak widac ta kraina wyglado dzis zupelnie inaczej i tylko tyn co tam mieszkol moze to jeszcze rozeznac.

Pozdrowiom Blücher

Post Tytuł: strona
Brązowa odznaka
Brązowa odznaka

Napisane: 
07 12 2007, piątek, 10:33
Kłaniam się.
Zakończyłem opisywanie rejonu "Warszawskiej". Jestem miesiąc na forum i zainteresowało mnie szereg wypowiedzi. Wiele zdjęć i wypowiedzi, przekopiowałem do swego komputera. W drodze rewanżu
umieściłem swoje zdjęcia. Dalej jednak nie mogę zrozumieć co robię źle.
Robię tak - Otwieram Forum>Wspomienia z Miechowic> Zdjęcia starych Miechowic ...
i czytam otwierający tą część Forum wpis "wnerwionej"

Cytuj:
Zastanawiam się co miało na celu umieszczanie zdjęć starych MIechowic na tej stronie? Może chcieliście ukazać tę nędzę z biedą? Brudne dzieci? Rozsypujące się kamienice? Zaniedbany zamek w opłakanym stanie i taki sam park? Moim zdaniem wszystko, co warte w Miechowicach zobaczenia popada w ruinę. Jedynym zmartwieniem ludzi są psie kupy

itd. i dalej...
Czy jest to motto dla tej części ?
Otwieram na następny dzięń i znowu się zastanawiam czy dobrze trafiłem.
Dokonuję wpisu zdjęć z obawą czy nie powoduję narastania nerwicy u "wnerwionej " tym, że daję zdjęcia tam gdzie ona uważa ,że nie powinne być. Nie daruję sobie gdyby się rozchorowała z tego powodu.
Jak tu zrobić abym nie mieć wyrzutów sumienia ?
Do administratora - nie piszę tego do porad technicznych bo na sumienie technika nie pomoże.
Pozdrawia - halny

Post Tytuł: Re: strona
Prezes
Prezes

Napisane: 
07 12 2007, piątek, 10:37
halny napisał(a): 
Dalej jednak nie mogę zrozumieć co robię źle.
Robię tak - Otwieram Forum>Wspomienia z Miechowic> Zdjęcia starych Miechowic ...
i czytam otwierający tą część Forum wpis "wnerwionej"

Witaj Halny

Robisz wszystko dobrze, ale chcąc się przenieść do najnowszych postów zamiast klikać na >Zdjecia starych Miechowic musisz kliknąć na numerek ostatniej strony który jest podany poniżej tytułu podstrony, ewentualnie kliknąć na biały kwadracik obok nicku autora ostatniego postu w rubryce "Ostatni post"

Pozdrawiam
Mariusz

Post Tytuł:
Administrator

Napisane: 
07 12 2007, piątek, 11:18
I ja znowu zapraszam na forum "Uwagi techniczne", gdzie w temacie "Przeglądanie postów" sa te sprawy opisane. Swego czasu wykonałem nawet zrzuty fragmentów tego forum i opisałem poszczególne znaki na forum- w co klikać i gdzie zostaniemy przeniesieni- jest to tam w postaci opisanych obrazków.

No a tutaj dodam do wypowiedzi Sendy, że jak klikamy w tytuł tematu, otwiera się zawsze pierwsza strona z pierwszymi postami, tak jak i wtedy, gdy klikniemy w nr 1 pod tym tytułem.
Pozdrawiam a-witam2

Zobacz profil WWW  
Post Tytuł:
Brązowa odznaka
Brązowa odznaka

Napisane: 
07 12 2007, piątek, 11:33
Hej!
Senda - dziękuję! Tak właśnie robię - otwieram na ostatniej stronie. Ciągle jednak nie podoba mi się jak się otwiera ta część Forum i ciągle obawiam się o zdrowie " wnerwionej". Pierwszy wpis to odpowiedż " wnerwionej" na Twoją wypowiedż, której nie ma. Myślę, że nie pisałeś o tym co " wnerwiona".
Pozdrawiam - halny

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 93  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]