Teraz jest 27 11 2014, czwartek, 20:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Post Tytuł: Prywatna Praktyka Lekarska
Nowy
Nowy

Napisane: 
18 02 2007, niedziela, 13:52
Witam
Jestem oburzona ostatnią sytuacją jaka dzieje sie w naszj Grupowej Praktyce Lekarza Rodzinnego.
1. Kiedyś chciałam telefonicznie zarejestrować dziecko do lekarza pielęgniarka zarządała odemnie numeru kartoteki bo jak usłyszałam "()... nie będzie mnie mogła wyciągnąc kartoteki ..()" [kiedyś nie było komputerów i człowiek był pacjentem a nie NUMEREM w systemie naszej poradni].
2. Dwa razy wysłchałam już że nie wolno mi samemu jechać z dzieckiem na pogotowie bo najpierw powinnam zawiadomic o tym lekarza rodzinnego który WYRAZI ZGODE ("bo oni muszą zapłacić za przyjazd karetki wielką sume 20 zł" SKANDAL pieniądze wazniejsze niż zdrowie)
3. Ostatnie zdarzenie przebrało miare w szczegulności pana doktora Roykiewicza. Wielkie dzieki że pozwolono zadzwonić mi po karetkę (nie wiem czy się śmiać czy płakać z tego powodu). Pan doktor Roykiewicz na przejście 200 metrów do pacjenta z silnymi bólami serca (gniecenie w mostku) trudnościami oddychania, promieniującym bólem w klatce piersiowej potrzebował az 25 minut (tyle samo potrzebuje karetka na przyjazd ze szpitala). Ponaglenie pana doktora wzbudziło w nim atak gniewu - zostałam nazwana smarkata i poinformowana że ma on 2 godziny na przyjście do pacjenta.
Czyżby w naszej Praktyce Lekarskiej zapomniano o pacjentach a głownym celem stały się pieniądze???

Post Tytuł:
Brązowa odznaka
Brązowa odznaka

Napisane: 
18 02 2007, niedziela, 14:44
Rozumiem, że mówisz o tak zwanej "kapliczce" ?
Niestety w tej "starej przychodni" lepiej nie jest- czasem mam wrażenie, że czas tam stanął na epoce PRLu i pacjenci traktowani są jak przykry obawiązek, a nie jak człowiek potrzebujący pomocy. Chętnie bym się stamtąd wypisała, gdybym miała jakąs alternatywę, ale niestety...

Post Tytuł: poradnia rejonowa na Stolarzowickiej
Dyrektor wyższy
Dyrektor wyższy

Napisane: 
28 02 2007, środa, 02:23
Lizzy napisał(a): 
Rozumiem, że mówisz o tak zwanej "kapliczce" ?
Niestety w tej "starej przychodni" lepiej nie jest- czasem mam wrażenie, że czas tam stanął na epoce PRLu i pacjenci traktowani są jak przykry obawiązek, a nie jak człowiek potrzebujący pomocy. Chętnie bym się stamtąd wypisała, gdybym miała jakąs alternatywę, ale niestety...

...zapewne dopóki służba zdrowia, a przynajmniej ZLA w naszym Bytomiu, się nie sprywatyzuje nie ma co liczyc na jakąkolwiek poprawę. Czego oczekiwac po przychodni do której należy większośc chyba osiedla i do "obsługi" jest zaledwie kilku lekarzy. Wchodzisz tam i czujesz się jak na taśmociągu :-)

Patrząc na gruntowny remont budynku tylko czekam kiedy dowiemy się, że przychodnia "się prywatyzuje". Ale może wówczas podniesie się jakośc świadczonych usług?

Post Tytuł:
Brązowa odznaka
Brązowa odznaka

Napisane: 
28 02 2007, środa, 12:53
Co z tego, że z zewnątrz będzie cacy jak w środku pozostaje wciąż ta sama mentalność, że pacjent to kłopot, którego się trzeba szybko pozbyc. Mówię tu zwłaszcza o obłsudze w rejestracji. Niestety takie mam doświadczenia i szczerze nie znoszę tej przychodni, ale co zrobić...nie mam wyjścia...

Post Tytuł:
Dyrektor wyższy
Dyrektor wyższy

Napisane: 
03 03 2007, sobota, 01:14
W zasadzie rejestracja jest najmniej ważna, bo pani z okienka nie musi się do mnie uśmiechac, ale niech lekarz będzie OK, niech ma dla mnie czas, dobre słowo i fachową wiedzę w głowie.

Post Tytuł: lecznictwo
Mocno aktywny
Mocno aktywny

Napisane: 
06 03 2007, wtorek, 22:25
:( niestety potwierdzam, leczenie w Miechowicach lezy na calej linii mam doswiadczenia i z jedna i z druga przychodnia i mam wrazenie ze momentami w PRL'u funkcjonowalo to lepiej

Post Tytuł:
Brązowa odznaka
Brązowa odznaka

Napisane: 
07 03 2007, środa, 15:08
B2106 napisał(a): 
W zasadzie rejestracja jest najmniej ważna, bo pani z okienka nie musi się do mnie uśmiechac, ale niech lekarz będzie OK

No niezupełnie, ostatnio wydrukowały mi kupony na recepty, na jednym z nich dostałam skierowanie na rentgen do bytomia do szpitala. Kiedy dotarlam na miejsce okazalo sie ze mi rentegena nie zrobią bo...nie ma pieczatki przychodni na odwrocie kuponu! I co? I musialam z powrotem jechac do przychodni a w rejestracji żadnego przepraszam kompletnie ani słowa tylko z krzywą miną mi łaskawie dała pieczątkę a ja pol dnia zmarnowałam :/
Do lekarzy nic nie mam (oprócz może jednego ale nie będę podawać nazwisk), tylko ta rejestracja uhhhhh :evil:

Post Tytuł:
Dyrektor wyższy
Dyrektor wyższy

Napisane: 
09 03 2007, piątek, 00:50
to fakt, zwracam honor - przepraszam i to z uśmiechem by się przydało w takiej sytuacji :-)

Post Tytuł:
Kierownik
Kierownik

Napisane: 
07 05 2007, poniedziałek, 20:02
Ja osobiscie niewidze roznicy pomiedzy Stara przychodnia a Praktyka.
:( Na poczatku bylo fajnie ,milo grzecznie a w tej chwili widac jak w piorka obrosli,traktoje sie pacjeta jak zlo konieczne!! tak jakby laske robili .Wkoncu Oni sa dlanas,my nanich placimy!!! gdyby nie pacjeci to by pracy niemieli.

Kiedys poprosilam o skierowanie na podstawowe badania,oraz skierowanie do Ortopedy.Pan doktor X stwierdzil ze niewidzi takiej potrzeby,aby takie skierowanie wystawic.Szkoda ze niewidzial bo mialabym zdrowa noge i nieskonczyloby sie to na zabiego operacyjnym :(

Post Tytuł:
Kierownik młodszy
Kierownik młodszy

Napisane: 
07 11 2007, środa, 12:49
zgadzam się z przedmówcami, zanim nie uzbierali wystarczającej ilości deklaracji żeby się nie martwić o przychody(jak wiecie w POZ fundusz płaci za głowę a nie od wizyty) byli bardzo mili, teraz różnica między "kapliczką" a "starą" przychodnią się zatarła, więc jak widac prywatyzacja niczego nie zmieni - "kapliczka" jest oprzecież prywatna;taka jest po prostu mentalność
z jednej strony trudno niestety jeździć do lekarz pierwszego kontaktu do sąsiednich miast, z drugiej jeszcze trudniej patrzeć na tych gburów...
Ale polecam dr Śliwę, ona jeszcze się nie zmanierowała jak reszta...

Post Tytuł: Czy ktoś zna dobrego pediatrę w okolicy? może być prywatnie
Wszystko wie
Wszystko wie

Napisane: 
16 11 2007, piątek, 15:15
Czytając te niepochlebne opinie chciałem zapytać gdzie chodzicie z dziećmi do lekarza? Póki co mój niemowlak jest zapisany w przychodni w innym mieście (gdzie jest wielu specjalistów pod ręką) ale zastanawiam się czy w Miechowicach nie ma jakiegośdobrego pediatry?
A może ktoś zna jakiś prywatny gabinet dobrego pediatry w okolicy, z którego w razie nagłej potrzeby można skorzystać?

PS: Czy w Miechowicach są tylko 2 wspominane wyżej poradnie mające umowę z NFZ?

Post Tytuł:
Aktywny bardziej
Aktywny bardziej

Napisane: 
24 02 2008, niedziela, 00:56
Nie, wiem może tylko ja mam takie odczucia, ale wydaje mi się, że jest coraz gorzej w tej przychodni-kiedyś nie trzeba było czekać w kolejkach a teraz-nawet gdy zadzwonisz, umówisz się na konkretną godzinę do lekarza to i tak czekasz średnio godzinę na wizytę-rozumiem, że taki okres chorobowy, remont również mogę zrozumieć, ale wiem, że tak jest już od dłuższego czasu a nie od miesiąca czy dwóch
poważnie będę myśleć nad przepisaniem się gdzieś do centrum Bytomia

pozdrawiam

Koniu72

Post Tytuł:
Wszystko wie
Wszystko wie

Napisane: 
01 03 2008, sobota, 15:25
Witam wszystkich zdegustowanych służbą zdrowia w Miechowicach, niestety ja tez mam dużo zastrzeżeń co do placówek na osiedlu,proponuje w końcu pisac skargi na te placówki, może jak bedzie spora ilośc tych skarg ,dyrekcja zainteresuje się jakością ich usług. Osobiście dawno juz nie mam przyjemności tam się leczyć ponieważ jestem bardzo zadowolona z jednej przychodni ,"ARS-MED" przy ul.Elektrowni. Fakt ,że dla sporej liczby osób z nowego osiedla jest to kawał drogi ,ale ja uważam że tam warto się zapisać. Personel tej placówki jest bardzo miły i pomocny,rejestrują telef. i prawie nigdy nie ma tam kolejek do lekarza , z wyjątkiem do neurologa, jest również pediatra, a najważniejsze jest to ,że mozna skorzystać z ich usług nawet w sobote i nie ma problemów jeżeli chodzi o wizyty domowe, jak równiez pod telef. jest lekarz dyżurny w tej placówce. Nie bedę więcej zachwalać mozecie sami się przekonać, wybór należy do Was. Natomiast kiedy dużo osób by wypisało się z tych przychodni na osiedlu, to napewno kierownicy tych placówek bedą zmuszeni do przemyślenia i może wtedy otworzą im się oczy dlaczego tak się dzieje, bo dopóki widzą,że pacjenci nie mają innej alternatywy bo najlepiej jest się leczyć tam gdzie blisko co nie znaczy ,że byle jak, to nigdy nie bedzie tam dobrze. Nie pisze o tym wszystkim w formie reklamy dla Ars-Medu, ja wybrałam i jestem zadowolona tak jak i reszta mojej rodziny.Natomiast przemyślcie czy nie warto przepisać się gdzie indziej, troche dalej z lepszymi usługami niż tkwic i czekać na lepsze dni tych przychodni- a jak nadejdą to zawsze można wrócic.Pacjent ma prawo wyboru przychodni raz na pół roku bez kosztów. Życze zdrowia i pozdrawiam.

Post Tytuł:
Aktywny bardziej
Aktywny bardziej

Napisane: 
07 03 2008, piątek, 13:29
Dziękuje za informację, sprawdzę osobiście i chyba się przeniosę-ileż można

Post Tytuł:
Wszystko wie
Wszystko wie

Napisane: 
10 03 2008, poniedziałek, 12:54
Witam.Ja tez zastanawiam sie z rodzina czy nie szukac nowej przychodni

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]